Prescott Gunners F.C.
Gunners Home
2018-19 Indoor
2017-18 Indoor
2016-17 Indoor
Men's Indoor 2016
Men's Indoor 2014-15
Men's Indoor 2014
Men's Indoor 2012-13
Men's Indoor 2011-12
Men's Indoor 2010- 11
Schedule
Playoff Schedule
Indoor Awards
Game Results
Standings & Power Rankings
League Leaders
Videos
Teams
League Rules
Contact Us

 

**Schedule Altered for March 23rd**

Gunners’ Indoor 2010-11 Schedule

Wednesday Nights @ South Grenville High School

 

Group One                     Group Two

Holland (A)                     France (W)

   England (B)                   Germany (X) 

Portugal (C)                      Italy (Y)

  Ireland (D)                      Greece (Z)

 

Date

Time

Home

Away

Feb 9

6

Portugal

Greece

Feb 9

7

Ireland

France

Feb 9

8

Holland

Germany

Feb 9

9

England

Italy

Feb 16

6

England

France

Feb 16

7

Portugal

Germany

Feb 16

8

Ireland

Italy

Feb 16

9

Holland

Greece

Feb 23

6

Greece

Italy

Feb 23

7

Portugal

Ireland

Feb 23

8

Holland

England

Feb 23

9

Germany

France

March 2

Cup Night – Refer to Cup Schedule

March 9

7

Portugal

Holland

March 9

7:40

France

Greece

March 9

8:20

Italy

Germany

March 9

9

England

Ireland

March 16

NO SOCCER!!! – MARCH BREAK

March 23

6

Italy

France

March 23

7

Greece

Germany

March 23

8

England

Portugal

March 23

9

Holland

Ireland

March 30

Cup Night Finals – Refer to Cup Schedule

 

 

April 6

Playoffs – Qualifying

 

 

April 13

Playoffs – Bracket Tournament

 

 

Gunners’ Indoor Cup 2011 Schedule

Wednesday Nights @ South Grenville High School

 

Toshack Division               Jorge Division

Holland                              Ireland

   England                             Portugal

France                                 Italy

 Germany                             Greece

 

*Teams will be substituted in as seeds are determined.

 

 

Date

Time

Home

Away

 

Last Night of Qualifying

 

Mar 2

6

1st T - Holland

4th J - Italy

Mar 2

630

2nd T - Germany

4th J - Italy

Mar 2

7

1st T - Holland

3rd J - Greece

Mar 2

730

2nd T - Germany

3rd J - Greece

Mar 2

8

1st J - Portugal

4th T - England

Mar 2

830

2nd J - Ireland

4th T - England

Mar 2

9

1st J - Portugal

3rd T - France

Mar 2

930

2nd J - Ireland

3rd T - France

 

Semis and Finals To Be Determined by One Night Tourney

Top 2 Divisional Seeds Compete for Spot in “A” Final

“A” Final Determines Cup Champions

 

Mar 30

6

4th T - England

3rd T - France

Mar 30

630

4th J - Italy

3rd J - Greece

Mar 30

7 – D Final

4th Toshack (loser)

4th Jorge (loser)

Mar 30

730 – C Final

3rd Jorge (winner)

3rd Toshack (winner)

Mar 30

8

1st T - Holland

2nd T - Germany

Mar 30

830

1st J - Portugal

2nd J - Ireland

Mar 30

9 – B Final

2nd Toshack (loser)

2nd Jorge (loser)

Mar 30

930 – A Final

1st Toshack (winner)

1st Jorge (winner)